fbpx

Prečo zvoliť homestaging a v čom vám môže pomôcť?

Homestaging je pomerne nový pojem, ktorý však stále častejšie rezonuje v modernom slovníku súčasných realitných maklérov. Prečo je to tak a v čom nám homestaging pomáha, si priblížime aj v našom dnešnom článku.

Čo je homestaging?

Homestaging patrí medzi efektívnu predajnú techniku, ktorej hlavným cieľom je maximalizácia predajnej ceny nehnuteľnosti. Tento koncept v sebe zahŕňa dekorovanie nehnuteľnosti takým spôsobom, aby zanechala u záujemcov o kúpu príjemný pocit a tým zvýšila jej cenu.

Pri homestagingu sa zameriavame na celkový dojem z bytu, pričom možno zvoliť napríklad aj konkrétnu vizualizačnú tému, o ktorej si myslíme, že osloví záujemcov o danú nehnuteľnosť. Pri homestagingu si vždy zvolíme zóny, ktoré v nehnuteľnosti dominujú a dokážu svojou premenou navodiť úplne nový pocit z predávaného bytu alebo domu. Niekedy stačí len niekoľko efektívnych zmien a priestor vyzerá úplne inak a vychádza z neho príjemnejší pocit čerstvosti a vzdušnosti.

Homestaging zvyšuje predajný potenciál nehnuteľnosti aj jej cenu

Každý potenciálny kupca by pri kúpe nehnuteľnosti mal mať pocit, že tam bude žiť on a nie predchádzajúci majiteľ. Pri homestagingu nejde prioritne o rekonštrukčné práce, ide skôr o to, aby nehnuteľnosť pôsobila atraktívnejšie po vizuálnej stránke. V nasledujúcich riadkoch si v bodoch zhrnieme, čo v praxi pomáha pri takýchto zmenách.

Tipy, ktoré pomáhajú pri homestagingu:

  • príliš veľa osobných vecí môže pôsobiť na záujemcov o kúpu nehnuteľnosti rušivo,
  • ideálne však ani úplne vyprázdnené priestory, ktoré môžu pôsobiť chladným a neosobným dojmom,
  • vhodne zvolené dizajnové prvky a dekorácie, pri ktorých platí pravidlo – menej je viac,
  • priestor musí byť vždy úplne čistý a pekne uprataný a upravený,
  • starý a pokazený nábytok je lepšie vymeniť za novšie kúsky, nemusia byť drahé,
  • byt by mal pôsobiť vzdušne, útulne a voňať,
  • pri úprave možno vybrať jednu alebo dve miestnosti, ktoré budú ťažiskové,
  • minimalizmom nikdy nič nepokazíme.

Prečo homestaging od profesionála?

Oko profesionálna vidí veci vždyz iného pohľadu, ako oko laika a uvedené pravidlo platí aj pre oblasť realít a homestagingu. Profesionál v tomto segmente pozná rôzne štýly, má cit pre aranžovanie, dekorovanie a dizajn aj estetické cítenie. Práca s interiérovým a exteriérovým dizajnom je umenie a okrem umeleckého cítenia si vyžaduje aj určité praktické skúsenosti, ktoré laikovi chýbajú.

Cieľom homestagingu tak nie je prioritne stavebná a technická príprava nehnuteľnosti, ale najmä vizuálna zmena. V praxi však platí, že ani stavebné a iné technické úpravy sa pritom nevylučujú, rozsah zmien a prác vždy závisí od konkrétneho prípadu. Zatraktívnenie predávanej nehnuteľnosti je kombináciou interiérového dizajnu, upratovanie s lekciou psychológie, marketingu a PR.

Homestaging sa robí najmä v nehnuteľnostiach, ktoré sú už obývané, možno ho však urobiť aj v nových priestoroch. Predajný potenciál a cena takto upraveného bytu, domu alebo iného priestoru sa výrazne zvyšuje, čo už v praxi prekvapilo mnohých predávajúcich, ktorí si tento koncept vyskúšali na vlastnej koži.

V našom produktovom portfóliu ponúkame služby homestagingu a klientom ich aj odporúčame. Máme s týmto konceptom pozitívne skúsenosti a ocenili ho už aj mnohí naši klienti.

Zdieľaj článok

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Potrebujete poradiť?

Radi vám zodpovieme všetky otázky spojené s predajom a kúpou nehnuteľností a nastavením fiančného plánu.

Mohlo by vás zaujímať

Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľnosť?

Vyplňte prosím nasledovný formulár a budeme vás kontaktovať hneď, ako to bude možné.

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke. Ochrana osobných údajov