fbpx

Na čo si dať pozor pri výbere spoločnosti pre výkup nehnuteľnosti

Vykup nehnutelnosti

Spoločnosť pre výkup nehnuteľnosti môže pomôcť najmä v prípade, že potrebujete svoju nehnuteľnosť predať veľmi rýchlo, pretože čelíte exekúcii alebo je váš byt či dom zaťažený hypotékou. Veľkou výhodou je prevzatie zodpovednosti za väčšinu administratívnych úkonov a využitie skúseností s predajom nehnuteľností, ktoré tieto spoločnosti majú. Keďže mnoho úkonov bude namiesto vás vykonávať iná osoba a väčšinou ide o situácie, kedy je človek v časovom strese, je potrebné, aby ste si danú spoločnosť preverili a dali ste si pozor na varovné signály. Viac si o tom povieme na nasledujúcich riadkoch.

Na čo si dať pozor pri výbere spoločnosti

Dôkladný výber spoločnosti pre výkup nehnuteľností nám ušetrí mnoho starostí, ktoré by ešte zvýšili stres a tlak, pod ktorým sme. Cieľom predsa je zmenšiť mieru svojich starostí a nie pridať si ďalšie. Na čo sa zamerať a na čo si dať obzvlášť pozor?

Dôležité je zistiť si informácie o danej spoločnosti

Jednou z prvých informácií, ktoré by ste si mali overiť je to, ako dlho je spoločnosť zameraná na výkup nehnuteľností na trhu. Čím dlhšiu má tradíciu, tým lepšie sa bude v daných procesoch vyznať a tým viac kontaktov bude mať. SPoločnosti, ktoré vznikli iba nedávno, so sebou nesú vyššie riziko, že ide o podvod. Pri zisťovaní informácií sa snažte vyhľadať referencie od zákazníkov. Najlepšie sú referencie z prvej ruky od ľudí, ktorých poznáte, ale spoľahnúť sa môžete aj na referencie uverejnené na internete, pokiaľ pôsobia autenticky. V tomto prípade sa tiež spoliehajte na svoju intuíciu a na to, ako na vás spoločnosť pôsobí.

Sídlo spoločnosti

Ak je možné navštíviť spoločnosť priamo v ich kancelárii, je to veľké plus a zvyšuje to jej dôveryhodnosť. Stretnutie v kaviarni či dokonca u vás doma, môže byť príjemnejšie a pohodlnejšie, ale ak jej máte zveriť svoj majetok, informujte sa, či má svoje oficiálne sídlo a navštívte kanceláriu.

Je potrebné detailne čítať podmienky prípadne znenie zmlúv

Skôr ako čokoľvek podpíšete, dôkladne si prečítajte zmluvy alebo iné dokumenty. Môžu v nich byť dodatky hovoriace o sankciách, pokutách a skrytých poplatkoch. Seriózna spoločnosť pre výkup nehnuteľností vás bude o každom kroku podrobne a pravdivo informovať. 

V zmluve by mali byť konkrétne stanovené poplatky pre spoločnosť, či už suma, alebo percentá zo zisku, a tiež všetky služby, ktoré za túto odmenu ponúka. Všímajte si tiež poplatky, ktoré si stanovuje za rôzne úkony. Ak sú peniaze vyplácané až po úspešnom odkúpení bytu alebo domu, je pravdepodobnejšie, že bude motivovaná dospieť k výsledku. Ak však dostáva peniaze za vypracovanie zmluvy, sprostredkovanie kontaktov a podobne, motivácia dôjsť k úspešnému výsledku bude nižšia, pretože si spoločnosť zarobí peniaze aj keď nehnuteľnosť nepredá.

Podmienky, ktoré vám spoločnosť ponúka

Pozorne si všímajte podmienky, ktoré vám spoločnosť ponúka, pretože to vám napovie, či vám chce skutočne pomôcť. Samozrejme, nejde o dobročinnosť a za svoje aktivity potrebuje dosiahnuť zisk. Podmienky by však mali byť fér pre obe strany. Dávajte si dobrý pozor na to, aby nevyužila vašu náročnú životnú situáciu. Varovným signálom je aj to, keď na vás zamestnanci spoločnosti vytvárajú časový alebo iný nátlak.

Oslovte vybrané spoločnosti

Najviac sa dozviete v priamom kontakte, preto sa nebojte spoločnosť osloviť. Vďaka komunikácii s nimi zistíte, či sa vám snažia pomôcť a zaujímajú sa o vaše potreby. 

Rady na záver

Prejdite si všetky vyššie spomenuté faktory a nebojte sa osloviť viacero spoločností naraz. Spíšte si pre každú pre a proti a doprajte si krátky čas na rozmyslenie. Nikdy nepodpisujte zmluvy pod nátlakom. Napokon si vyberte spoločnosť, ktorá má najférovejšie podmienky, má dobré referencie od ľudí, pre ktorých pracovala, príjemne sa vám s ňou komunikuje a nevyvoláva vo vás stres alebo nevyužíva rôzne typy nátlaku.

Ďakujeme vám z váš čas a veríme, že vás náš článok obohatil.

Tím spoločnosti Nestor Capital

zdroj obrázku: freepik.com

Zdieľaj článok

Potrebujete poradiť?

Radi vám zodpovieme všetky otázky spojené s predajom a kúpou nehnuteľností a nastavením finančného plánu.

Mohlo by vás zaujímať

Kde inzerovať reality?

Každý z nás je individuálnou osobnosťou s jedinečnými črtami a životnými skúsenosťami a táto originalita sa plne prejavuje aj pri transakciách na realitnom trhu. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je

čítaj viac »

Máte záujem predať alebo kúpiť nehnuteľnosť?

Vyplňte prosím nasledovný formulár a budeme vás kontaktovať hneď, ako to bude možné.

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke. Ochrana osobných údajov